Zioła na wiele dolegliwości

Moc natury zaklęta w konopii indyjskiej

Nasze czasy charakteryzują się wysoko rozwiniętą technologią. Powstaje coraz więcej znakomitych urządzeń, które bardzo ułatwiają nam codzienne życie. Trzeba też jednak powiedzieć, że właśnie w tych czasach coraz więcej osób choruje także na choroby nowotworowe. To niestety też jest znak rozpoznawczy XXI wieku. Coraz więcej osób musi zmagać się z tymi naprawdę źle wyglądającymi dolegliwościami. Wiele lekarzy zaleca odpowiednie leki, które mają pokonać niewidzialnego przeciwnika. Sporo osób odchodzi jednak od tradycyjnych metod. Bardzo popularne w ostatnim czasie stały się zioła na raka. Co jest w nich takiego niezwykłego? To także bardzo łatwo wyjaśnić. W końcu nie odkładają się one w negatywny sposób w naszym organizmie, przez co są dla nas o wiele mniej szkodliwe. Dlatego tak wielu pacjentów stosuje te właśnie preparaty. Lekarze różnie podchodzą do tych nowinek. Jednym z coraz częściej wymienianych środków stosowanych w leczneniu nowotworów jest właśnie susz konopny. Przede wszystkim nie tylko łagodzi ból nowotworowy, zmniejsza nudności i dodatkowo redukuje komórki nowotworowe, które zmniejszają ryzyko wystąpienia przerzutu. Marihuana stosowana w leczeniu onkologicznym ma zupełnie inny skład w porównaniu z legalnymi sklepami z produktami konopnymi w Polsce. Jednak także i taki susz konopny ma swoje zalety. Może nie działa tak silnie, jak marihuana medyczna, jednak pomaga zmniejszać różnego rodzaju bóle, hamować rozwój komórek nowotworowych czy nawet zmniejszyć poziom stresu i złagodzić dolegliwości związany z zespołem jelita drażliwego.

Marihuana i inne zioła -ich zastosowanie w medycynie

Niektórzy chętnie korzystają z tego typu „wspomagaczy”, inni jednak są zdania, że takie postępowanie prowadzi tylko i wyłącznie do zaostrzenia choroby. Wszystko zależy od danej osoby. Są bowiem lekarze, którzy są otwarci na wszelkie propozycje. Nie zamykają się oni na żadne formy leczenia. Uważają bowiem, że należy wszystkiego stosować, aby pomóc pacjentowi. Każda nowa receptura daje bowiem mu nową nadzieję. W związku z tym lekarze – a przynajmniej niektórzy – nie są zamknięci na stosowanie kuracji ziołowych także w przypadku ciężkich chorób nowotworowych. Jest to chyba postawa godna pochwały. W końcu niektóre zioła naprawdę potrafią zdziałać cuda. Wystarczy tylko przeczytać różne fora. Można tam znaleźć historie wielu ludzi, którzy wyleczyli się dość niekonwencjonalnymi sposobami. W związku z tym na pewno nie należy zamykać się na tę formę pomocy danemu pacjentowi.

ziola

Niekonwencjonalne metody konopii indysjkiej i ziół w medycynie

Są też jednak lekarze, którzy w ogóle nie chcą słyszeć o stosowaniu żadnych ziół. Uważają oni to za przejaw głupoty. Takie osoby są mocno konserwatywne i raczej trudno z nimi będzie przedyskutować ten temat. Na pewno mając takiego lekarza nie wolno na własną rękę stosować leków. Może się to bowiem skończyć źle, ponieważ doktorzy nie lubią, jak podważa się ich autorytet. Pacjent – nawet chory – musi postępować w takich sytuacjach mocno politycznie, aby nie urazić swojego lekarza. W związku z tym wszystkie niekonwencjonalne metody należy konsultować ze swoimi lekarzami. Tylko wtedy kontakt z lekarzem się nie pogorszy. Są jednak osoby, które twierdzą, że nie należy się przejmować dumą doktora prowadzącego. Uważają one, że przede wszystkim warto dbać o siebie i swoje zdrowie. Wtedy stosuje się wszystkie preparaty, które mogą pomóc zmniejszyć cierpienie. Jak widać każdy doktor może mieć inne podejście do ziół, które mogą być stosowane w przypadku chorób nowotworowych.