3 najchętniej wybierane kolory paneli szklanych do kuchni

Panel szklany do kuchni jest nowoczesnym trendem wykorzystywanym do aranżacji tego rodzaju wnętrza. Ze względu na niezwykłe bogactwo oferowanych wzorów stanowi element dekoracyjny nie tylko do kuchni, ale również łazienki. Pojawiające się na rynku panele szklane są połączeniem artystycznych rozwiązań i pomysłowych aranżacji, dlatego sprawdzą się doskonale zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach.

Dlaczego warto zastosować panel szklany w kuchni?

Panele szklane do kuchni umieszczone nad blatem kuchennym, stołem, kuchenką ożywią przestrzeń i nadadzą jej oryginalnego wyglądu. Sprawdzą się w nowoczesnych przestrzeniach, ponieważ nie tylko powiększają optycznie wnętrze, ale również je rozświetlają. Natomiast w klasycznie zaaranżowanych kuchniach dobrze wyglądać będą florystyczne wzory. W ofercie znajdują się również produkty, które doskonale prezentować się będą w kuchniach industrialnych, nadając im nowego, niepowtarzalnego charakteru. Tu sprawdzą się panele szklane z serii cegła klinkierowa. Tego rodzaju produkty będą doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy cenią sobie nie tylko estetyczne, ale również praktyczne rozwiązania. Ze względu na to, że kuchnia jest pomieszczeniem niezwykle intensywnie wykorzystywanym i z tego względu narażonym na różnego rodzaju uszkodzenia, panel szklany może posłużyć także do ukrycia pojawiających się w niej mankamentów. Tego rodzaju element dekoracyjny doskonale sprawdzi się w kuchni ze względu na swoje zalety.

Zalety panelu szklanego do kuchni

Panel szklany do kuchni ma wiele zalet, dlatego jest doskonałym rozwiązaniem właśnie do tego rodzaju pomieszczeń. Dobrze przygotowane01 grafiki na szkle nie tracą intensywności kolorów, dlatego pięknie prezentują się przez wiele lat. Ze względu na swoją trwałość stanowią element dekoracyjny nie poddający się żadnym uszkodzeniom. Można umieścić je w miejscach narażonych na niekorzystne warunki. Produkuje się je na szkle hartowanym, co zapewnia najwyższą jakość grafiki i odporność na działanie niesprzyjających, wysokich temperatur, sięgających nawet 90 stopni Celsjusza oraz wilgoci. Mogą być z powodzeniem montowane nad blatem kuchennym, kuchenką gazowa lub indukcyjną, zlewem. Szkło hartowane jest zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż tradycyjne, dlatego do produkcji kuchennych paneli szklanych wykorzystuje się tego rodzaju produkt. To idealne rozwiązanie zarówno dla osób, które uwielbiają gotować i przygotowywać posiłki i potrzebują rozwiązań funkcjonalnych, jak i dla tych, którzy w kuchni cenią sobie przede wszystkim estetyczny i oryginalny wygląd. Niezwykle ważną zaletą paneli szklanych jest możliwość ich personalizacji, czyli zakupu produktu na indywidualne zamówienie. W pełni dopasowany pod względem rozmiarów, wzoru i kolorystyki produkt spełni indywidualne potrzeby i oczekiwania klienta. 

Jakie korzyści wynikają z zastosowania panelu szklanego?

Panel szklany do kuchni zawsze zapewni estetyczny wygląd wnętrza i łatwość w utrzymaniu czystości, co jest niezwykle istotne w tego rodzaju pomieszczeniu. W celu usunięcia nieczystości i zabrudzeń wystarczy ogólnodostępny detergent, stosowany do mycia szyb oraz ściereczka z mikrofibry lub papier kuchenny. Użytkownicy panelu szklanego nie muszą obawiać się przebarwień, gdyż materiał, z którego został wykonany, jest całkowicie odporny na inne barwniki.

Najczęściej wybierane przez klientów wzory szklanych paneli do kuchni

Panele szklane można bez problemu dobrać do stylistyki wnętrza. Producenci oferują szeroki asortyment wzorów nie tylko do klasycznych i nowoczesnych, ale również industrialnych przestrzeni. Dużą popularnością cieszą się panele z motywami roślinnymi, między innymi białe lub fioletowe kwiaty, tafle z florystyczną ilustracją i zdjęcia krajobrazów. We wnętrzach klasycznych sprawdzą się wzory roślinne o naturalnych i ciepłych barwach, bądź pejzaże przedstawiające naturę, także krajobrazy, elementy architektury miast, potrawy i napoje. Natomiast w nowoczesnych i minimalistycznych kuchniach można z powodzeniem postawić na jednolite panele z geometrycznymi wzorami lub takie, które przedstawiają nocną panoramę miasta lub kosmos Z kolei industrialne kuchnie dobrze będą prezentować się z panelami z serii cegła klinkierowa lub różnego rodzaju abstrakcjami.  

kuchnia

Gdzie można zamówić szklany panel do kuchni?

Szklany panel do kuchni można zamówić w internetowym sklepie, gdzie prezentowany jest szeroki wybór tego rodzaju produktów. Ogromna liczba dostępnych wzorów, a także możliwość zaprojektowania swojej grafiki pozwala klientowi stworzyć kuchnię idealnie dopasowaną do jego potrzeb i wyobrażeń  oraz w ten sposób spełnić marzenie o indywidualnej, oryginalnej i spersonalizowanej przestrzeni.