Chusty do noszenia dziecka – jak wybrać najlepszą?

chusty tkane

W ostatnim czasie wzrosła popularność korzystania z chust do noszenia dzieci. To świetne uzupełnienie do noszenia dzieci, ponieważ stanowią one świetne uzupełnieni do przemieszczania się. Przestaliśmy być ograniczeni przez mobilność wózków czy wielkość i ciężar nosideł. Dzięki temu możemy swobodnie wybierać się do kina, galerii, muzeum czy też na spotkania towarzyskie lub wycieczki. Chusta pozwala na stałe monitorowanie naszej pociechy. Zaś nasza bliska obecność działa na nie uspokajająco. Dzięki temu może stale czuć nasz zapach, oddech, bicie serca – w ten sposób wzrasta poczucie bezpieczeństwa. Na rynku dostępnych jest wiele modeli i rodzajów chust. Ich wybór to kwestie indywidualne. Najczęstsze różnice pomiędzy modelami, a zarazem najważniejsze to materiał, z którego zostały wykonane oraz sposób ich mocowania.

Chusty kółkowe – praktyczność i wygoda

Chusty kółkowe to zarówno praktyczny jak i wygodny w użyciu produkt. Najważniejszą jego cechą jest proste mocowanie – właśnie na kole. Jedyne ograniczenie w tym przypadku, to waga dziecka, to znaczy – możliwe jest noszenie dziecka do wagi 15 kilogramów. Mocowanie chusty polega na przełożeniu materiału przez kółko i dociągnięciu go tak, by dopasował się do osoby go noszącej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie dziecka w chuście i ponownego dociągnięcia.

Chusty tkane – wiele możliwości

Kolejnym rodzajem chust są piękne i wzorzyste chusty tkane. Nieopisaną zaletą tego produkty jest możliwość modyfikowania sposobu noszenia chusty. Istnieje wiele technik w jakich możemy chustę zamontować. W dodatku chusty tkane dostoswane są do noszenia niemowląt i dzieci starszych. Tak wiec chusty tkane umożliwiają noszenie dziecka zarówno na brzuchu jak i na plecach czy boku. Istnieje możliwość zrobienia z chusty kołyski.

 chusty kółkowe

Wrap Tai – dwa w jednym

Połączeniem nosidła i chusty jest opcja Wrap Tai LennyLamb, która łączy najważniejsze i najbardziej cenione cechy nosidła oraz chusty. Posiada niezwykle wygodny panel, który otuli naszą pociechę. Ponadto Wrap Tai zostało wyposażone w cztery pasy chustowe umożliwiające równomierne rozłożenie wagi dziecka. Wrap Tai umożliwia noszenie dziecka zarówno z przodu jak i na plecach. Do stworzenia Wrap Tai użyto wytrzymałej chusty LennyLamb, która prez swoją wysoką jakość gwarantuje bezpieczeństwo dziecka. Nosidło-chusty Wrap Tai LennyLamb dostępne są w dwóch rozmiarach – Mini oraz Toddler. Rozmiar Mini zaleca się dla dzieci w wieku od 5 do 18 miesiąca życia, biorąc pod uwagę, że maksymalna waga dziecka może wynosić 18 kilogramów. W opcji Toddler maksymalna waga dziecka nie może przekroczyć 20 kilogramów. Opcja Toddler zalecana jest dzieciom po 10 miesiącu życia. Dzięki swojej budowie Wrap Tai może być używane wcześniej niż standardowe nosidła. Pasy naramienne dodatkowo stabilizują pozycję dziecka po bokach.