Czy fajerwerki można bezpiecznie kupić przez Internet?

pokazy fajerwerków

Miłośników petard i przepięknych fajerwerków o różnych kolorach w Polsce nie brakuje. Cieszą się one ogromną popularnością przede wszystkim w karnawale, ale nie tylko. Fajerwerki to doskonały sposób na urozmaicenie każdej imprezy lub przyjęcia zarówno rodzinnego, jak i firmowego czy w gronie znajomych.

Polscy klienci coraz częściej decydują się na zakup fajerwerków online. Czy jest on bezpieczny i czy każdy może się na niego zdecydować? Jakie są ograniczenia w kwestii sprzedaży fajerwerków i petard przez internet i dlaczego taka opcja może okazać się bardzo wygodna? Dowiedz się więcej!

Bezpieczeństwo to podstawa, czyli fajerwerki tylko dla dorosłych

Nie od dziś wiadomo, że legalna sprzedaż petard i fajerwerków jest możliwa tylko osobom dorosłym. Młodzież i dzieci przed ukończeniem 18 roku życia nie mogą legalnie zakupić fajerwerków w sklepach stacjonarnych oraz w sklepach online.

O tyle, o ile w przypadku sprzedaży fajerwerków w hipermarketach oraz stacjonarnych sklepach specjalistycznych wydaje się prosta, ponieważ przy kasie wystarczy sprawdzić dowód, tak w sklepie z fajerwerkami online wydaje się to o wiele bardziej problematyczne. Na szczęście system w tej kwestii jest dopracowany na tyle, że cały proces jest w stu procentach bezpieczny i nie istnieje ryzyko, że fajerwerki ze sklepu internetowego zostaną odebrane przez osobę niepełnoletnią i wpadną w niepowołane ręce.

Po pierwsze, podczas zakupu należy podać wszystkie swoje dane, łącznie z datą urodzenia, aby system mógł przepuścić takie zamówienie fajerwerków dalej. Jest to weryfikacja podstawowa, którą oczywiście można oszukać, jednak wszystkie podane przy zamówieniu informacje są sprawdzane w momencie dostarczenia przesyłki.

fajerwerki

Fajerwerki ze sklepów internetowych są materiałami delikatnymi, które wymagają odpowiedniego transportu, który będzie dobrze przystosowany do przewożenia niebezpiecznych materiałów. Dedykowani kurierzy dodatkowo na miejscu mają obowiązek sprawdzić poprawność podanych w zamówieniu informacji. W przypadku odbioru przesyłki przez osobę trzecią, musi być ona pełnoletnia i posiadać na to dowód w postaci dokumentu ze zdjęciem i datą urodzenia. W przeciwnym razie kurier nie może wydać przesyłki z fajerwerkami i petardami zamówionymi online.

Kupując fajerwerki w sklepie online zaoszczędzisz czas i pieniądze

Zakupy online w Polsce cieszą się coraz większą popularnością. Fajerwerki nie stanowią wyjątku. Możliwość ich zakupu online jest bardzo wygodna i pozwala na zaoszczędzenie czasu oraz przede wszystkim na zrobienie zakupów o najbardziej dogodnej dla klienta porze. Bez konieczności zastanawiania się, czy najbliższa niedziela jest handlowa oraz bez przymusu nadrabiania drogi do sklepu specjalistycznego na drugim końcu miasta.

Zakup fajerwerków i petard online to możliwość zaoszczędzenia także pieniędzy. Sklepy internetowe z fajerwerkami oferują bardzo ciekawe promocje na tego typu artykuły i to o każdej porze roku, a nie tylko tuż po zakończeniu głównego sezonu. Ponadto w takich miejscach można liczyć na naprawdę duży wybór fajerwerków o różnych wzorach i kolorach. Dzięki temu można bez najmniejszego problemu znaleźć idealny zestaw na wesele, przyjęcie urodzinowe niespodziankę czy na ważną imprezę firmową, na przykład okrągły jubileusz istnienia przedsiębiorstwa. I to wszystko bez konieczności wychodzenia z domu i tracenia czasu w kolejkach, a za to z bardzo bezpieczną dostawą pod wskazany adres.