Kto może zostać wodzirejem?

wodzirej

Wodzirejem może zostać każda osoba, która jest z natury ekstrawertykiem, co znaczy, że lubi, a wręcz uwielbia przebywać wśród ludzi. Osoba będącą duszą towarzystwa świetnie sprawdzi się w tej roli. Wodzirej idealny będzie umiał nie tylko zabawić cała publiczność, w każdym wieku ale i zapanować nad wszystkimi znajdującymi się na parkiecie osobami. Powinien być to ktoś, kto urzeknie gości swoją charyzmą i taktem. Ponadto, wodzirej zazwyczaj przyłącza się do zabawy, czyli bierze czynny udział w uroczystości. Na to stanowisko absolutnie nie nadaje się osoba nieśmiała. Dużym ułatwieniem w wyborze naszego wodzireja jest posiadanie wielu znajomości. Wtedy nie musimy trudzić się wyszukując odpowiedniej dla nas osoby w Internecie – ktoś nam zawsze może ją polecić. Zawsze sami możemy poprosić znanego nam wodzireja, który według nas świetnie nadawałby się na zabawę, którą organizujemy.

Jak może występować wodzirej? Sam, jako DJ i wokal?

Wodzirej może występować solo, albo razem z prowadzeniem oprawy muzycznej imprezy. Zależy, jaki będzie pomysł organizatorów imprezy. Wiele także zależy od wielkości imprezy i od liczby naszych gości. Wodzirej również może zajmować się oprawą muzyczną, żeby sprawnie łączy swoje dwie role. Jednak gdy wodzirej zajmuje się tylko i wyłącznie publicznością – zapewnie łatwiej jest mu się skupić na jednym zadaniu, jakie ma do wykonania. Zwłaszcza, gdy włącza się on aktywnie w zabawy, które prowadzi dla gości. Wokal dobierany jest zazwyczaj osobno, jednak nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby nasz wodzirej był utalentowany muzycznie. Wodzirej więc może występować i samodzielnie radząc sobie ze wszystkimi powierzonymi mu obowiązkami. Wszystko oczywiście zależne jest od typu imprezy, liczby gości i zdania organizatorów. Dobry DJ poradzi sobie ze wszystkim, jednak w momencie gdy liczba gości jest zbyt duża, a sama impreza podzielona na dwie sale, warto zatrudnić dodatkowe osoby do oprawy muzycznej.

Najważniejsze cechy wodzireja

wodzirejCechą wodzireja zapewne będzie pewność siebie. Jest to najważniejsza cecha, jaką może posiadać dusza towarzystwa. Bystrość – jeżeli pewien element nie powiedzie się wodzirejowi według jego planu – bystry wodzirej zawsze znajdzie wyjście z takiej sytuacji i będzie umiał obrócić wszystko w żart albo szybko zorganizować nową zabawę lub wpaść na inny, równie ciekawy pomysł, żeby tylko zabawić gości. Szybkość i umiejętność odnalezienia się w każdej sytuacji – wodzirej powinien posiadać te dwie ważne cechy – dzięki temu będzie on umiał zapanować nad każdą sytuacją i zmianą, jaka się pojawi w trakcie prowadzenia przez niego zabawy. Poczucie humoru jest oczywiste – wodzirej musi mieć wyrafinowany żart, ponieważ o to chodzi w całej zabawie. Goście muszą być zadowoleni, a wodzirej musi się doskonale wykazać. Niebanalne pomysły na zajęcie gości zarówno starze osoby, dzieci, dorosłych i nastolatków, jest wielką umiejętnością, ponieważ zazwyczaj jest tak, że do każdej grupy wiekowej przemawia co innego.