Jak przenieść program do faktur na inny komputer?

wystwianie faktur

Prowadzenie własnej firmy to spora odpowiedzialność – zwłaszcza w kwestii finansowej i rozliczania się z podatku. Przedsiębiorcy mierzą się z prawem skarbowym, a także ogólnie przyjętymi przepisami, co zmusza ich do podejmowania działań mających na celu prowadzenia własnej księgowości. 

Jednym z elementów prowadzenia działalności gospodarczej jest konieczność wystawiania kontrahentom faktur. Niezależnie od tego, czy jesteśmy podatnikami VAT, czy nasza działalność jest nierejestrowana – fakturowanie jest niezbędne w celu poprawnego rozliczenia się z dochodów. 

Księgowość w firmie – na jakie elementy należy zwrócić uwagę? 

Jeszcze do niedawna większość właścicieli firm powierzała kwestie finansowe swojego przedsiębiorstwa w rękach księgowej bądź biura rachunkowego. To oni zajmowali się rozliczaniem dochodów i wydatków firmy, wystawianiem i rozliczaniem faktur i nierzadko również przygotowywaniem dokumentacji do urzędu skarbowego. Usługi księgowe dla wielu przedsiębiorców, zwłaszcza tych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, to spory miesięczny wydatek. Jak się okazuje – jest on zupełnie niepotrzebny. 

Obecnie wielu właścicieli firm stawia na samodzielne zajmowanie się księgowością. Okazuje się, że nie jest to takie trudne – zwłaszcza kwestie wystawiania i rozliczania faktur. Dostępne są programy do faktur, gdzie wszystkie najważniejsze sprawy finansowe przedsiębiorstwa można mieć pod kontrolą. 

Właściciele firm mają obowiązek wystawiania faktur. To właśnie ta kwestia była niezwykle problematyczna i kosztowna w całym prowadzeniu działalności. Każdorazowo trzeba było poświęcić czas, aby skontaktować się z księgową, która taką fakturę wystawia. Aktualnie każdy przedsiębiorca może zrobić to samodzielnie – o każdej porze dnia! 

Najlepszy program do faktur dla firm 

W ostatnich latach programy do wystawiania faktur z domowego komputera zyskiwały na popularności. Wystarczyło kupić roczny dostęp do takiego programu, zainstalować go na swoim urządzeniu i korzystać. W razie potrzeby zmiany komputera, można było zainstalować program na nowym – jeśli producent zapewniał klucz logowania wielokrotnego użytku. 

Niestety, z czasem programy do fakturowania instalowane w pamięci komputera przestały się sprawdzać. Wynikało to właśnie z problemów związanych z przeniesieniem go na inne urządzenia, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich danych. Tworzenie kopii zapasowych, a także dbanie o to, aby wszystkie dokumenty w programie były posegregowane, sprawiało, że na popularności zyskały programy do fakturowania on-line

Program do fakturowania on-line – bezpieczne rozwiązanie dla firmy 

Decydując się na zakup dostępu do programu do faktur, warto wybrać taki, który umożliwia dostęp do wszystkich danych z każdego urządzenia, jakie posiadamy. Taka możliwość pojawia się w momencie, kiedy program przechowuje w bezpieczny sposób wszystkie dane na swoich wewnętrznych serwerach. W efekcie można się do nich dostać już z poziomu przeglądarki internetowej. 

Bezpieczny program do fakturowania Melpe to szereg możliwości dla firm. Nie ma znaczenia czy nasze urządzenie uległo zepsuciu, zalaniu czy jesteśmy na wyjeździe bez dostępu do firmowego laptopa czy komputera – program działający w trybie on-line umożliwi nam wystawienie faktury. 

Program do faktur on-line pozwala na dostęp do wszystkich dokumentów sprzedażowych, jakie zostały do tej pory wystawione. Dodatkowo wiele funkcjonalności, w tym pobieranie danych kontrahentów bezpośrednio z bazy GUS, to spore ułatwienie dla przedsiębiorców. 

Czy opłaca się przenosić program do faktur na inny komputer? 

Osoby korzystające z programów księgowych instalowanych w pamięci komputera, muszą się liczyć z koniecznością wykonywania cyklicznie kopii zapasowych danych. O ile nie przechowujemy wszystkich informacji o fakturach i kontrahentach w dedykowanej chmurze, kopia zapasowa będzie niezbędna przy zmianie urządzenia.

Nierzadko laptopy służące do pracy się psują bądź ulegają nagłym awariom technicznym i konieczna jest ich zmiana. Dla przedsiębiorców samodzielnie zajmujących się księgowością, oznacza to przeniesienie wszystkich danych na nowe urządzenie bądź bieżące drukowanie faktur. 

Dlatego wiele osób uważa to za działania bezcelowe, generujące kolejne obowiązki dla właściciela firmy. Nic zatem dziwnego, że pomimo możliwości przenosin programu do faktur pomiędzy urządzeniami, wielu przedsiębiorców chętniej korzysta z oprogramowania on-line

wystwianie faktur

Program do faktur on-line nie tylko przechowuje wszystkie dane w serwerze producenta, ale również zapewnia pełne wsparcie podczas jego użytkowania. Dlatego nawet jeśli musimy wystawić fakturę z innego komputera – z programem do fakturowania on-line zrobimy to bez problemu.