Jak wybrać zespół na wesele?

zespół weselny śląsk

Wybór dobrego zespołu weselnego może stanowić nie lada wyzwanie. W tak ważnym dniu jakim jest nasz ślub i wesele chcemy zadbać o najdrobniejsze szczegóły, dlatego warto zacząć poszukiwania odpowiedniej oprawy muzycznej jak najszybciej. Niektóre pary zajmują się tą kwestią już rok przed planowaną uroczystością. Tak duży okres czasu umożliwi  przesłuchanie rożnych zespołów i wybranie tego najlepszego. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania oprawy muzycznej?

Wybór zespołu na wesele – na co zwrócić uwagę?

Dobry zespół muzyczny to nie tylko standardowo wybrane przeboje. Koniecznie zwróćmy uwagę jakie doświadczenie posiada band. Jeśli grają na weselach od kilku lat, możemy mieć pewność, że dobrze wykonują swoją pracę, w innym przypadku nie byliby wybierani przez klientów. Zespół powinien posiadać własne nagłośnienie, które będzie dostosowane do konkretnej sali weselnej. Niekiedy oprawa muzyczna zapewnia także specjalne oświetlenie sceny i efekty wizualne. Nie zapomnijmy zapytać jakie repertuary mogą zaprezentować na naszym weselu. Czasami zdarza się, że pary nie chcą zdecydować się na tradycyjne piosenki. Wybrany przez nas zespół powinien bez problemu podjąć się wyzwaniu i zaaranżować nawet nieznane im wcześniej utwory.  Zamiast popularnych weselnych hitów, niektóre pary decydują się na bardziej radiowe piosenki, czasami nawet na muzykę klasyczną. W końcu to nasze wesele, więc powinno wyglądać tak jak tego oczekujemy. Weźmy to pod uwagę i wybierajmy band pod kątem muzyki jaką grają. Oprócz tego pamiętajmy, że podstawą udanej imprezy jest dobra atmosfera. Konferansjer, który zadba o rozrywkę gości zostanie na długo zapamiętany, a jego funkcję może pełnić np. wokalista zespołu. Podstawą jest dobry kontakt z publicznością i poczucie humoru na odpowiednim poziomie. Bez tego żadne wesele nie będzie dobrze wspominane.

zespół weselny śląsk

Na co zwrócić uwagę?

Koniecznie znajdźmy czas na bezpośrednie spotkanie z muzykami. Być może będziemy mieli okazję usłyszeć ich podczas innego wesela. Zwróćmy uwagę jak brzmią na żywo, czy nagłośnienie jest dobrze dobrane, jak brzmią instrumenty.  Jeśli całość nie wzbudza naszych wątpliwości, śmiało zatrudnijmy ich na naszą uroczystość.

Ile będzie kosztowała oprawa muzyczna? Zespoły weselne cenią się bardzo różnie. Kwota jaką będziemy musieli wydać waha się od tysiąca do kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od wielkości miasta, w którym urządzimy wesele, a także od samego zespołu. Duża ilość muzyków i rozbudowane nagłośnienie lub oświetlenie będzie się wiązało z dodatkowymi opłatami. Nie możemy jednak zapomnieć, że ślub i wesele są wyjątkowymi wydarzeniami w życiu każdego człowieka, dlatego nie warto oszczędzać na ich organizacji.  Muzyka jest szczególnym elementem, który zapewni dobrą zabawę nawet najbardziej znudzonym gościom. Każdy z nas wie, jak bardzo może zepsuć imprezę zła oprawa muzyczna.

NO TO GRAMY to zespół na wesele, który odpowiednio zadba o oprawę wesela i sprawi, że uroczystość ta stanie się jeszcze bardziej wyjątkowa. Repertuar zespołu jest różnorodny, dzięki czemu wszyscy goście z pewnością zostaną poderwani do tańca. Pełna oferta zespołu znajduje się na jego stronie internetowej.