Manicure hybrydowy czy żelowy?

szablony do przedłużania paznokci

Trwały manicure, którego nie trzeba poprawiać co drugi dzień lub po serii zmywania naczyń to marzenie wielu kobiet. Zapracowane i zabiegane nie mamy dziś czasu na spędzanie godzin przy toaletce, nakładając świeże warstwy lakieru na paznokcie każdego dnia. Wyjścia do kosmetyczki? W tak dużym natężeniu też nie mają szans powodzenia. Stosowanie bardziej trwałych metod, takich jak paznokcie żelowe czy popularne już od kilku lat hybrydy wydają się być doskonałym rozwiązaniem, które ratuje nie tylko paznokcie, ale i portfele wielu kobiet. Każda chce być przecież zadbana i elegancka! Która opcja będzie jednak lepsza: hybryda, czy paznokcie żelowe?

Zalety manicure hybrydowego

Lakiery hybrydowe to technika łącząca wytrzymałość paznokci żelowych z tradycyjnymi lakierami. Utrwalane pod lampą UV paznokcie schną od razu, dzięki czemu manicure nie jest tak czasochłonny jak tradycyjny, a jednocześnie gwarantuje większą wytrzymałość i estetykę niż wersja klasyczna. Manicure hybrydowy może być wykonany w profesjonalnym salonie kosmetycznym lub w domu, oczywiście przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi i z wiedzą pozwalającą wykonać go bezpiecznie i bez szkód dla płytki paznokcia. Z tego też powodu jest przez kobiety bardzo lubiany – manicure utrzymujący się na paznokciach minimum dwa tygodnie, bez konieczności poprawek i uzupełniania odrostów z pewnością ułatwia życie.

gel nail polish

Zalety paznokci żelowych

Manicure żelowy jest opcją doskonałą dla tych, którym poza pięknym manicure zależy także na przedłużeniu płytki paznokcia. Nałożenie kilku warstw żelu, utwardzanych pomiędzy aplikacjami pod lampą UV pozwala na zbudowanie dowolnej długości paznokcia, który następnie można swobodnie piłować do odpowiedniego kształtu i stylizować w dowolny sposób. Wśród głównych zalet żelu wymienia się szybkość i prostotę metody oraz stosunkowo niską cenę zabiegu. Niestety, łamliwość utwardzonego żelu jest w dalszym ciągu stosunkowo wysoka, co może oznaczać konieczność powtarzania wizyt u kosmetyczki w celu naprawy paznokcia. Warto pamiętać też, że żelu nie da się tak po prostu zdjąć czy spiłować bez uszkadzania płytki i lepiej nie robić tego samodzielnie.

Który manicure wybrać?

Wybór kolorystyczny, zarówno w przypadku żeli jak i hybryd jest naprawdę bogaty, a obydwie metody oferują całkiem dużą swobodę zdobień i aplikacji, pozwalając na tworzenie niepowtarzalnego manicure na każdą okazję. Obydwie metody są też dość szybkie w wykonaniu i charakteryzują się dużą trwałością, która przekonuje rzesze kobiet do odejścia od manicure tradycyjnego. Jednocześnie jednak, obie metody mają swoje wady. Paznokcie żelowe, o ile zdecydujemy się na przedłużenie naturalnej płytki paznokcia, mogą łamać się i wymagać szybkiej interwencji kosmetyczki. Z drugiej jednak strony pozwalają na przedłużenie naturalnych paznokci, co w przypadku wielu kobiet jest jedyną szansą na uzyskanie takiego efektu. Hybrydy można z łatwością wykonać w domu, są dla paznokcia znacznie bezpieczniejsze i przede wszystkim nie łamią się tak łatwo, gdyż nie przedłużają naturalnej płytki. Jedyne, na co należy tu uważać to skład lakierów – te od zaufanych producentów są w porządku, jednak niesprawdzone produkty mogą okazać się szkodliwe.


Lakiery do trwałego manicure? Wybierz te od Modena Nails – www.modenanails.pl.