Najlepsze pomysły na muzykę na weselu

oprawa muzyczna ślubu

Ślub to bardzo ważna chwila w życiu. Chcemy by był idealny, zapadający w pamięć na lata. Jest kilka czynników, które sprawią by tak się stało. Ładnie udekorowany kościół, śliczne kwiaty. Zachwycające kreacje pary młodej też są ważne. To wszystko ma wpływ na ceremonię zaślubin.

Jest jeszcze jeden element uświetniający to ważne wydarzenie. Jest nim oprawa muzyczna wesela i ślubu. Możemy oczywiście podejść klasycznie do tematu i zdać się na organistę. Jeśli jednak chcemy czegoś więcej, mamy spore pole manewru. Z pewnością znajdziemy idealną oprawę muzyczną.

Trochę muzyki klasycznej

Ciekawym rozwiązaniem jest wynajęcie kwartetu smyczkowego. W jego skład wchodzą skrzypce, altówka i wiolonczela. Kwartet będzie w stanie zapewnić namoprawa muzyczna ślubu nastrojową oprawę muzyczną. Może zaprezentować zebranym na ślubie utwory muzyki klasycznej, ale nie tylko. Na życzenie klienta kwartet może zagrać też współczesne utwory. Wszystko jest kwestią doboru repertuaru.

Jeśli marzy nam się świetne wykonanie „Ave Maria” czy innych pieśni, watro zatrudnić zespół z wokalistką. W skład takiego zespołu może wchodzić gitara, skrzypce i wokal. Dzięki temu powstanie niezapomniany klimat wzbogacający ten wyjątkowy dzień.

Oprócz wyboru standardowych ofert, mamy też większe możliwości.  Możemy dopasować repertuar i instrumenty dokładnie tak jak chcemy. Wszystko zależy od tego jak wyobrażamy sobie oprawę muzyczna na ślubie.

Zaskocz gości

Możemy zadbać o niecodzienną oprawę muzyczną ślubu. Ciekawym pomysłem może być wynajęcie dudziarza. Instrument ma interesujące brzmienie, w połączeniu ze strojem wykonawcy z pewnością zapadnie w pamięć zebranym gościom.

Dobrą propozycja dla starszych gości weselnych jest akordeonista, który może zagrać polkę, walczyka do marszu weselnego, błogosławieństwa pary młodej.

Kolejnym pomysłem do rozważenia jest wynajęcie chóru. Może to być jego klasyczna wersja, w tradycyjnych aranżacjach. Podkreśli doniosłą atmosferę wydarzenia. Jeśli jednak chcemy czegoś innego, mamy inną możliwość. Jest nią chór gospel. Znacznie ożywi ceremonię zaślubin. W repertuarze grupy gospel znajduje się wiele pozycji. Mogą to być powszechnie znane pieśni, podane w inny sposób. Mamy też dostęp do wielu współczesnych utworów, które pasują idealnie na ślub, można także pokusić się o zatrudnienie DJ na wesele. Nie ma przeciwwskazań, by zapewnić nowoczesną aranżacje ślubną.

Wiele wzruszeń

Ceremonia ślubna to bardzo ważne wydarzenie. Chcemy by była niezapomniana i wzruszająca. Cieszące oko dekoracje to tylko mała część. Pożądany efekt możemy osiągnąć poprzez odpowiednią oprawę muzyczną.  Jeśli nie chcemy klasycznego rozwiązania z organistą, mamy dostęp do innych wariantów.

Kwartet smyczkowy jest jednym z takich alternatywnych pomysłów. Łagodna muzyka klasyczna będzie stylowym wypełnieniem ceremonii. Interesującą opcją jest też wynajęcie zespołu z wokalistką. Swoim śpiewem wprowadzi nas w błogi nastrój.

Podane przykłady to nadal nie wszystko. Chcąc być wprowadzić trochę oryginalności, możemy pokusić się o usługi dudziarza lub chóru gospel. Wiele zależy, od tego jak wyobrażamy sobie ceremonię ślubną, warto kierować się indywidualnymi potrzebami w kwestii wyboru oprawy  muzycznej ślubu.