O wspieraniu rodzimej gospodarki

Chińskie towary importowane

Wiele osób na pewno zdążyło zauważyć, że Europa jest wręcz zalewana przez wwóz towarów azjatyckich. Prawie na każdym produkcie widnieje informacja made in China. Import z Chin stał się niezwykle powszechny, a do tego bardzo popularny. Dlaczego? Ponieważ sprowadzanie produktów z tego państwa jest niezwykle opłacalne. Są one przede wszystkim tanie.

Towary z Chin dobrej jakości?

To znaczy za małe pieniądze można je do kraju wwieźć, a potem narzucić odpowiedniej wysokości marżę i biznes się kręci. Dla rezolutnego przedsiębiorcy import z Chin jest interesem marzeń, a jak jest z klientami? Różnie to bywa. Ogólnie to panuje pogląd, że wszystko co jest sprowadzane z Azji nie nadaje się do dłuższego użytku, a do tego często produkty tam wytwarzane bywają szkodliwe dla ludzkiego organizmu. Rzeczywiście tak bywa, ale przez to wszystko nie dostrzega się również dobrych i pozytywnych aspektów importu z Chin. Nie wszystkie bowiem artykuły zaliczają się do tak zwanych bubli. Jest wiele takich, na które zdecydowanie warto zwrócić swoją uwagę.

Co sprowadzane jest z Chin?

Nie chodzi rzecz jasna wyłącznie o rozsławioną po całym świecie chińską porcelanę, która jest nie tylko mocno pożądana, ale jednocześnie bardzo droga. Jednak, jeśli kogoś stać na tego typu przyjemność to wydaje się, że warto skorzystać z okazji i nabyć jakiś rekwizyt wykonany z tegoż kruszcu, który dodatkowo przyozdobiony byłby imponującymi chińskimi ornamentami. Jak jednak zostało wspomniane – Chiny to nie tylko porcelana. Zdarzają się dość dobrej jakości produkty odzieżowe (których notabene jest całe mnóstwo w polskich sieciówkach), czasem nawet sprzęt elektryczny może posłużyć przez pewien czas. Trzeba tylko trafić na dobrego producenta. No właśnie, jednak nie jest to takie proste.

Dlaczego warto importować z Chin

Szczególnie, że nigdy nie wiadomo tak do końca skąd i od kogo dany produkt pochodzi. Mimo wszystko najgorsza wiadomość jest zupełnie inna. Chodzi o to, że są ludzie, którzy za wszelką cenę unikają wszystkiego, co mogłoby pochodzić z importu z Chin, więc kupują produkty niemieckie, angielskie i jakie tylko się zamarzy. Prawda jednak jest taka, że zdecydowana większość najróżniejszych rzeczy wykonywana jest z produktów pochodzących z Państwa Środka. Przyjrzeć się temu można na przykładzie samochodów czy urządzeń gospodarstwa domowego. Otóż klient pragnie kupić niemieckiej marki, dajmy na to Bosch, pralkę, zmywarkę czy coś jeszcze innego. Wszędzie napisane jest, że jest to produkt zza naszej zachodniej granicy, ale słowem nie jest wspomniane, że części zostały sprowadzone z Chin.

Globalizacja a import

W Niemczech został wykonany jedynie montaż. To samo tyczy się samochodów, jak Volvo, którego części również są z importu z Chin. Jak widać Europa naprawdę została zalana przez najróżniejsze chińskie produkty. Co zatem zrobić, jeśli ktoś za wszelką cenę chce uniknąć artykułów z Państwa Środka? Najlepiej to kupować od zaufanych sprzedawców, a najlepiej to zaopatrywać się w rodzime produkty. Dzięki temu rodzima gospodarka będzie systematycznie wspierana, a klienci będą prawie pewni, że kupują rzeczy polskie a nie chińskie.