Prywatne przedszkole – zalety takiego wyboru

przedszkole prywatne

Kiedy dziecko powoli dorasta następuje moment gdy koniecznie należy wysłać go do przedszkola. Obecnie powstaje coraz więcej przedszkoli prywatnych, które oferują znacznie różniące się oferty w porównaniu do przedszkoli publicznych. Zdecydowanie się na niepubliczne przedszkole może okazać się doskonałym rozwiązaniem. Dzieci mogą wziąć udział w różnorodnych zajęciach zarówno fizycznych jak i tych skupiających się na rozwoju intelektualnym, odkryć swoje pasje, rozwinąć umiejętności i nauczyć się pracy w grupie. Jakie są zalety takiego wyboru? Kiedy warto wysłać dziecko do przedszkola niepublicznego?

Bogaty program i zajęcia dodatkowe

przedszkole prywatnePrzedszkola niepubliczne w porównaniu z publicznymi organizują bardzo wiele zajęć dodatkowych, dzięki którym każde dziecko będzie w stanie wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Jest to świetny sposób aby zaktywizować dziecko oraz odnaleźć jego pasję. Bardzo często dzieci zmieniają swoje zainteresowania w trakcie dorastania, a ze względu na szeroki wybór zajęć dodatkowych mogą one spróbować niemal wszystkiego. Przedszkola niepubliczne oferują zarówno w naukę gry w szachy, jazdę konną, naukę pływania czy uprawianie sportu na przykład aikido. Doskonałym sposobem aby zainteresować zwłaszcza chłopców mogą być zajęcia z robotyki gdzie podczas zajęć rozwijane jest logiczne myślenie i zdolności do rozwiązania problemów oraz ich analizowania. Warto zauważyć również, że nie tylko pod względem zajęć dodatkowych przedszkola prywatne różnią się od tych publicznych. Sam program edukacji przedszkolnej może być zdecydowanie odmienny. Przedszkola niepubliczne często oferują naukę języków przede wszystkim angielskiego. Zajęcia te skupiają się na nauce dziecka podstawowych zwrotów grzecznościowych oraz prostych słów. Dzięki wprowadzeniu języka w tak wczesnym wieku maluch jest w stanie łatwiej uczyć się go na dalszych etapach edukacji. Przedszkola niepubliczne stawiają również na sport oraz rekreację. Jest to świetny sposób aby zapewnić maluchowi równowagę między rozwojem intelektualnym i fizycznym. Organizowane są różne ćwiczenia i zajęcia wpływające w pozytywny sposób na rozwój dzieci i jednocześnie zapewniając im maksymalne bezpieczeństwo. Jest to doskonała rozrywka, która gwarantuje satysfakcję każdemu dziecku i jednocześnie pozytywnie wpływa na jego rozwój motoryczny. Przedszkola niepubliczne zapewniają również opiekę nad dziećmi zarówno w postaci przedszkolnego logopedy jak i psychologa, którzy kontrolują stale zachowania dzieci, analizują je i zgłaszają rodzicom ewentualne zaobserwowane nieprawidłowości. Warto także zauważyć, że w przedszkolach niepublicznych bardzo często grupy w jakich odbywają się różnorodne zajęcia są zdecydowanie mniejsze niż w przypadku przedszkoli publicznych. Dzięki temu każde dziecko jest zaangażowane w zajęcia, a dodatkowo może ono swobodnie zadawać pytania oraz wchodzić w interakcje z osobą je prowadzącą. Wpływa to również na zapewnienie dziecku maksymalnego bezpieczeństwa.

Zdrowe posiłki każdego dnia

Często słyszy się negatywne opinie o jadłospisach skomponowanych w przedszkolach publicznych. Sytuacja w przedszkolach niepublicznych jest zupełnie odmienna. Bardzo często przedszkola posiadają własne kuchnie dlatego dzieci dotrzymują każdego dnia świeżo wykonane potrawy. Niektóre przedszkola dokładnie komponują jadłospis na cały tydzień udostępniając je do wglądu rodzicom. W przypadku nietolerancji dziecka na konkretny składnik spożywczy możliwe jest całkowite wyeliminowanie go z menu. Dzięki temu maluch będzie mógł spożywać posiłek z innymi rówieśnikami bez żadnego ryzyka wystąpienia negatywnych efektów zdrowotnych. Jadłospis bogaty jest w owoce oraz warzywa oraz dostarcza dzieciom właściwej ilości kalorii oraz witamin i minerałów. Dzięki temu są one pełne energii, którą mogą następnie spożytkować podczas interesujących zajęć.


Prywatne przedszkole w Katowicach zaprasza dzieci na zajęcia: http://mundomarino.pl/