Reklama wielkoformatowa – przykuj uwagę potencjalnych klientów

reklama

Codziennie każdy z nas mija reklamy wielkoformatowe. Przyciągają one uwagę przede wszystkim wielkością, ale i ciekawie skomponowanym przekazem. W tej kwestii, pozostaje jednak pytanie: jakie są rodzaje reklam wielkoformatowych? I dlaczego tak naprawdę warto w nie inwestować? Zalety reklam wielkoformatowych najłatwiej przedstawić w odniesieniu do banerów reklamowych. Przejdźmy zatem do szczegółów…

Jak powinien prezentować się baner reklamowy? 

Przede wszystkim należy zacząć od ciekawego projektu. By stworzyć baner przyciągający wzrok, trzeba wykazać się kreatywnością i inwencją twórczą. Istotne jest przecież to, aby design zwrócił uwagę przechodniów i tych, którzy mijają go jadąc autem. 

Nie bez znaczenia pozostaje również lokalizacja tego rodzaju reklamy. Aby przyniosła przedsiębiorcy jak najwięcej korzyści, trzeba umieścić ją w miejscu często uczęszczanym przez ludzi. Chodzi oczywiście o galerie handlowe, ruchliwe ulice albo centrum danego miasta. Świetnym rozwiązaniem są też przystanki i lokalizacje, przy których umieszczone są światła na drogach. Stojący w korku lub na czerwonym świetle kierowca, zawsze rzuci okiem na to, co go otacza. Podobnie, jak przechodzień lub student czekający na autobus. 

Poza tym, nie warto ograniczać się tylko i wyłącznie do jednego miejsca. Nie należy ograniczać się nawet do jednego miasta. Swoją usługę w taki sposób możemy przecież zareklamować na terenie całego powiatu, a nawet województwa. W przypadku Dolnego Śląska, warto postawić baner w Oławie, Trzebnicy, Siechnicach, Żernikach Wrocławskich oraz w Radwanicach. Pozwoli to na dotarcie do wielu potencjalnych klientów.

Jakie są największe zalety banerów reklamowych i reklam wielkoformatowych?

Nowoczesne banery reklamowe są proste w montażu i w transporcie. Choć wydaje się inaczej, tak naprawdę są bardzo lekkie i bez problemu można je zwijać do małych rozmiarów. Co więcej, druk banerów reklamowych, w porównaniu do innych rozwiązań, jest też korzystny finansowo.

billboardInne plusy takiego rozwiązania wiążą się oczywiście z wyżej wymienionymi zasadami postępowania względem tego rodzaju reklamy. To, że banery mogą wisieć praktycznie wszędzie, powoduje, że są ogólnodostępne. Widzą je przecież zarówno starsze osoby, jak i dzieci czy nastolatkowie. Poza tym, mają bardzo szeroki zasięg. Są w stanie zareklamować naszą działalność w wielu miejscach jednocześnie. 

Inną ich zaletą jest fakt, że z racji swojej wielkości, pomieszczą wiele informacji na temat danego produktu lub usługi. Na banerze reklamowym umieścić można ciekawą grafikę, chwytliwy tekst, a nawet dane adresowe przedsiębiorstwa. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm decyduje się właśnie na taki sposób reklamowania swoich towarów.

Jeśli i Ty zastanawiasz się nad inwestycją w baner, najpierw dobrze przemyśl kwestię jego projektu i lokalizacji. Następnie zgłoś się do odpowiedniej drukarni i skonsultuj swoje pomysły z profesjonalistami. Z pewnością wspólnie dojdziecie do konsensusu i ustalicie jak najlepsze rozwiązanie.