Sklepy sieciowe i autorskie a muzyka

muzyka do centrum handlowego

To, jaki typ muzyki wybierzemy do sklepu, może być zależne od wielu czynników. Istotne jest również to czy sklep jest autorski, czy podlega pod znaną sieć. W sieciowych sklepach bowiem możemy usłyszeć ten sam rodzaj muzyki . Znaczy to, że jeśli przepadamy za ubraniami i dodatkami sieci sklepów X, to możemy być pewni, że robiąc zakupy w tym sklepie – w Warszawie, Wrocławiu czy też za granicą – usłyszymy ten sam typ muzyki. Natomiast w sklepie autorskim, w dodatku takim, który od niedawna istnieje na rynku, możemy dobierać muzykę dowolną. Jednak zazwyczaj dobór muzyki wiąże się z pewnymi opłatami, które należy uiszczać co miesiąc. Ten typ różnicy między rodzajami sklepów, jest znany każdemu właścicielowi danej sieci lub sklepu. Osoby, które są właścicielami znanych sklepów na zasadzie franczyzy, również muszą przestrzegać wszystkich zasad odnośnie wystroju, ekspozycji, towaru oraz oczywiście typu muzyki. Narzucone z góry zasady stanowią bowiem kluczowy element rozpoznawczy dla sklepów danej marki.

 

Od czego zależy wybór odpowiedniego gatunku muzycznego?

Każdy, kto wybiera gatunki muzyczne oraz play listy do swojego sklepu, musi wiedzieć, na czym polega odpowiednie dopasowanie utworów. Wszelkie gatunki muzyczne, jakie tylko istnieją, mogą znaleźć swoje zastosowanie w różnorodnych sklepach. Wszystko bowiem zależy od typu oferowanego towaru i miejsca, w jakim znajdują się zazwyczaj sklepy. Z racji tego, że istnieje wiele gatunków muzycznych, każdy właściciel sklepu może dobrać odpowiednie utwory, dzięki którym w jego sklepie zawsze będzie panowała jednostajna atmosfera. Wiele jest kryteriów według których dobierane są odpowiednie gatunki muzyczne do danego sklepu. Osoba, która zajmuje się takimi sprawami, musi znać je wszystkie, by odpowiednio wybrać play listę oraz gatunek muzyczny. Istnieją gatunki muzyczne, które idealnie nadają się na odtwarzanie ich w butikach, sklepach odzieżowych itp. ważne jest trafienie w gust klientów, co zazwyczaj się udaje, biorąc pod uwagę, że do danego sklepu przychodzą ludzie mający podobne zainteresowania do samego właściciela.

jak działa muzyka w sklepie w centrum handlowym

 

Muzyka w sklepach na ekranie

W dzisiejszych czasach, dzięki postępowi technologicznemu, coraz częściej mamy szansę spotkać się z wielkimi ekranami w sklepach, na których widać reklamy marki, nowe produkty, informacje o promocjach lub teledyski. Jest to nowoczesna forma na zachęcenie klientów na skorzystanie z towarów, które znajdują się w sklepie. Wielkie ekrany mają za zadanie przyciągać coraz to większą liczbę klientów, ale mogą one nas również informować o wszelkich akcjach promocyjnych. Obecność ekranów jest równoznaczna z tym, że w całym sklepie rozbrzmiewa muzyka określonego gatunku. Dość często są to utwory zupełnie nowe, co sprzyja zakupom szczególnie osobom młodym.