Zapach do sklepu

mezczyzna-ogladajacy-ciuchy-ims-fm

Korzyści z pięknego zapachu w sklepie

Każdy z nas, będąc na spacerze, w odwiedzinach lub na zakupach, może czuć różne przyjemne zapachy. Niektóre z nich są na tyle silne, że im ulegamy i podążamy za nimi. Reakcja taka jest dziś wykorzystywana przez specjalistów do spraw marketingu.

Wszyscy właściciele sklepów, niezależnie jakie towary są w nich oferowane, chcą uzyskać jak największe wpływy. Poprzez stosowanie różnorodnych czynności marketingowych, mamy szansę na zwiększenie popularności swojego sklepu i polepszenie jego jakości.

Jaką rolę odgrywa zapach w sklepie? – Otóż, najistotniejszą sprawą jest jego właściwy dobór. Piękny zapach sprawdzi się wszędzie, jeśli tylko będzie pasował. Dziś, aromamarketing stosuje się w wielu miejscach. Przyjemna woń, w tym przypadku, ma za zadanie przede wszystkim przyciągnąć nas do sklepu. Będąc w sklepie, w którym unosi się szczególnie miły zapach, na pewno będziemy chcieli dłużej w nim zostać. Chodząc po sklepie, możemy zauważać coraz więcej rzeczy, które wydadzą nam się atrakcyjne i potrzebne. Czując przyjemny zapach, od razu poprawia się nasze samopoczucie, przez co łatwiej jest nam podjąć decyzję. Dzięki temu, w sklepie, w którym stosuje się aromamarketing, możemy zaopatrzyć się w różne rzeczy.

Zapach, jaki panuje w sklepach, wpływa pozytywnie na nasz nastrój. Klienci przebywający w sklepie, już zawsze będą kojarzyć to miejsce z miłą wonią i pięknymi rzeczami. Poza tym, pod wpływem decyzji, możemy zakupić piękne rzeczy, które będą zdobić nasz dom.

Wpływ aromamarketingu na zysk

Specjaliści do spraw aromamarketingu zalecają pobudzanie wszystkich bodźców naraz. Oznacza to, iż oprócz wykorzystania zapachu, powinno się zwracać uwagę na bodźce takie jak oświetlenie, odpowiedni dobór kolorów, kształtów oraz produktów.

Głównym celem każdego właściciela sklepu oraz sprzedawców, jest uzyskanie jak największych obrotów ze sprzedaży. Z tego właśnie powodu, stosuje się przeróżne metody, by wpłynąć na podświadomość klienta.

Warto zaznaczyć, iż zapach ma zwiększone działanie, jeśli razem z nim, stosujemy inne czynności marketingowe. Wszyscy jesteśmy podatni na takie działania, dlatego znaczna większość klientów nie będzie umiała oprzeć się działaniu konkretnych bodźców.

Jak wygląda stosowanie aromamarketingu?

W zależności od rodzaju sklepu oraz towarów, jakie są w nim oferowane, dobierany jest zapach, który umili klientom zakupy. Produkty, jakie możemy dzisiaj dostać w sklepach, są bardzo różnorodne. Z tego też względu, konieczne jest odpowiednie dobieranie zapachów. W butikach z odzieżą, w sklepach spożywczych lub w takich, gdzie sprzedaje się akcesoria do domu, zapach powinien być inny. Właściciele sklepów oraz sprzedawcy najczęściej zdają się na swój gust. Pracując w danym miejscu, najlepiej znamy lub domyślamy się potrzeb klientów.

Woń można poczuć na terenie całego sklepu. Zapach nie powinien być jednak zbyt mocny, by nie drażnił klientów. W większości przypadków, element uwalniający zapach, znajduje się tuż przy wejściu do sklepu lub na tyle blisko, by każdy mógł go poczuć przechodząc obok.

Zapach stanowi najsilniejszy bodziec ze wszystkich. Czując znajomy zapach, który kojarzy nam się z czymś przyjemnym, łatwiej nam będzie wejść do sklepu i dłużej w nim pozostać. Wiadomym jest to, że im dłużej pozostajemy w sklepie, tym bardziej zwiększa się szansa na dokonanie przez nas zakupów.