Jakie filmy o życiu Jezusa warto obejrzeć?

Jezus na krzyżu

Biblia to z pewnością najważniejsza księga dla Chrześcijanina. Jest to zrozumiałe. Są gorliwy Chrześcijanie, którzy studiują biblię. Każdy jej fragment uważnie. Dowiadują się wtedy o życiu swojego zbawiciela – Jezusa Chrystusa, o kuszeniu w ogrójcu, ukrzyżowaniu, śmierci oraz zmartwychwstaniu.

Historia a przedstawienie życia Jezusa Chrystusa

Przeważnie czytają oni o życiu i śmierci Jezusa Chrystusa. Czytają. Ale nie chcieliby czasem obejrzeć ekranizacji? Obejrzeć na żywo nie mogą. Zresztą nie byłoby to wskazane – oglądanie na żywo ukrzyżowania Chrystusa? Film „Pasja” Mela Gibsona wystarczająco ukazuje męki naszego zbawiciela w drodze krzyżowej. Wystarczy, że tego filmu osoby o słabych nerwach nie powinny oglądać. A co dopiero na żywo. Ale na szczęście ukazały się różne filmy o Jezusie Chrystusie.

Kontrowersyjność Pasji

A jednym z nich jest wyżej wspomniana „Pasja”. Ten obraz jest wyjątkowo kontrowersyjny. Zawiera drastyczne sceny ukazujące drogę krzyżową. No, ale „Pasja” to nie jedyny film ukazujące fragment z życia Chrystusa. Ciekawą, choć również kontrowersyjną ekranizacją jest „Ostatnie kuszenie Chrystusa”. Nawiązuje to do pewnego wydarzenia opisanego w Biblii. Jezus Chrystus był w istocie kuszony w ogrójcu. Reżyserem tego filmu był Martin Scorsese. Warto wspomnieć o tym, że wydarzenia ukazane w tym filmie trochę odbiegają od tych opisanych w Biblii. Choć film również uchodzi za kontrowersyjny, to jednak nie w taki sposób jak „Pasja” i poruszono w nim ciekawe motywy. Jezus jest wolny od grzechu, ale musi się pilnować. Ponieważ wokół niego pojawiają się złe mary. Wokół Chrystusa krąży depresja, zwątpienie, niechęć, różnego rodzaju pokusy oraz inne mary. No dobrze, ale na czym polega kontrowersyjność tego filmy? Chrystus w tym filmie ma marzenia erotyczne. Jak łatwo się domyśleć spotkało się to z falą krytyki. Co więcej film ten został „wyróżniony” za swoją kontrowersyjność. Umieszczono go w pierwszej dziesiątce „najbardziej antykatolickich filmów wszech-czasów”. Ale powstawały również inne filmy o życiu naszego zbawcy.

Seriale ukazujące życie Jezusa

Ukazał się nawet miniserial o jego życiu, zatytułowany „Jezus z Nazaretu”. Powstał on w roku 1977, przy współpracy Wielkiej Brytanii i Włoch. Produkcja zrealizowana z rozmachem, barwna. Serial opowiada o życiu Chrystusa i innych osób. Akcja toczy się aż do ukrzyżowania Chrystusa. Ten miniserial można podziwiać w TVP 2 w każdy Wielki Tydzień. Niekiedy jest również transmitowany przez inne stacje. Ogółem znana produkcja, warto ją obejrzeć.

Jezus ukrzyżowany

Dość ciekawą ekranizacją życia Chrystusa jest ”Jesus Christ Superstar”. Jest to musical o grupie młodych ludzi, którzy wyruszają na pustynię. A celem ich wędrówki jest przygotowanie rock-opery, której głównym motywem są ostatnie chwile życia Jezusa Chrystusa. Jest tam ukazany motyw zdrady, niezrozumienia oraz wielu sprzecznych emocji. Ciekawa ekranizacja, która zdobyła sporo nagród oraz rzeszę zwolenników. Jak więc widać ukazało się trochę filmów ukazujących żywot i śmierć Jezusa Chrystusa. To dobrze. Wierni będą mogli obejrzeć coś w rodzaju rekonstrukcji zdarzeń. I choć są to raczej czyjeś interpretacje, to jednak warto je obejrzeć. Mogą one rzucić nowe światło na znane sprawy. Filmy o Jezusie możecie kupić w księgarni internetowej, każdy, kto uważa się za osobę wierzącą winien wzbogacić własną kolekcję o klasyczne filmy związane z wiarą.